Yeni Üyelere Özel İlk Alışverişte %40 İndirim!

Hakkımızda


Siveno Temiz İçerik ve Sürdürülebilirlik Manifestomuz


1-) Siveno olarak üretimin her aşamasında yeşil üretim sürecinin bilincinde hareket eder, doğa ve yer altı sularını kirletmeyiz.

2-) Siveno olarak ürün ve ambalajların doğaya dönüş sürecinde benimsediğimiz hassasiyetle karbon ayak izimizi her gün biraz daha azaltarak yaşıyoruz.

3-) Ürünlerimizin içeriğinde %100 doğal hammaddeler kullanıyoruz.

4-) Siveno ürünlerinde sentetik içeriklere yer vermiyoruz. Maliyetleri büyük oranda düşürdüğünü bildiğimiz halde, sağlığınız için kesinlikle sentetik koruyucular, petrol kimyasalları, kimyasal köpürtücüler, boyalar, sentetik kokular, mineral yağ, silikon, paraben, PEG, EDTA gibi hammaddeler kullanmıyoruz.

5-) Doğada %100 geri kazanılabilen gıda tipi ambalajlar kullanıyoruz.

6-) Glohe olarak iş ortağımız BioArge Laboratuvarları bünyesinde kurduğumuz Hücre Kültürü Laboratuvarı’nda etkinlik testlerimizi gerçekleştirerek hayvanlar üzerinde test yapmıyoruz.

7-) Hammadde sürecinden başlayarak üretim süreci sonuna kadar her ürünümüzü 355 ayrı testten geçiriyoruz.

8 -) İnsan sağlığını önemsiyoruz. Bu yüzden solunum yollarına ve cilde zarar vermeyen ve solunum yollarını ve cildi koruyan hammaddeler  ile bebek, kişisel bakım ve temizlik ürünlerimizi geliştiriyoruz.

9-) Tamamı cilt florasıyla uyumlu ve dermatolojik testler uygulanmış, güvenirlilikleri test edilmiş ürünleri tüketicimiz ile buluşturuyoruz.

10-) HACCP Tabanlı Risk Analizi yönetimi ile hammadde alımından son ürünün müşterilerimize sevk edilmesine kadar tüm aşamalarda fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik tehlikelerin kontrol altında tutulmasını sağlayarak hijyenik, sağlıklı ve güvenli ürünler üretiyoruz.

11-) GMP (İyi Üretim Uygulamaları) standartlarına uygun üretim yapıyoruz.

12-) Pek çok ürünümüzde Vegan sertifikalı, hayvansal hammadde barındırmayan hammaddeler kullanıyoruz. Balmumu gibi hayvanlara zarar verilmeden üretilen kısıtlı hammaddelerimiz ile bitkisel olarak geliştirebilmek için o ürünlerimize odaklı inovasyon çalışmaları yapıyoruz.

13-) Helal standartlarına uygun üretim yaptığımızı garanti ediyoruz.

14-) GFSI onaylı BRC-CP sertifikası ile kalite ve ürün güvenliği bakımından tüketici beklentilerini maksimum oranda karşıladığımızı kanıtlıyoruz.

15-) Patent korumalı NAT C BASE™, PLANTRACTION™ , PREALLNAT™, S BASE V™ gibi özel teknolojilerimiz sayesinde doğal koruyucuları kullanarak ürünlere raf ömrü sağlıyoruz.

16-) Siveno olarak yalnızca katkısız ve saf olan doğal içerikleri, patent korumalı buluş ve yöntemlerle içeriğin özünü koruyarak kullanıyoruz.

17-) Doğal soğuk sıkım yöntemi ile elde edilmiş sabit yağları ve su buharı distilasyonu ile elde edilmiş uçucu yağları kullanıyoruz. En önemli hammaddemiz olan zeytinyağını mümkün olan her ürünümüzde sofralık soğuk sıkım olarak kullanıyoruz.

18-) Ev temizlik ürünlerimizde dahi deterjan içermeyen sabun bazı kullanıyoruz. Super fat tekniği ile üretilen sabunlarımızda serbest kostik kalıntısına yer vermiyoruz.

19-) Kullanılan tüm hammaddelerin tedarikçilerini özenle seçiyor, denetliyor, alınan tüm hammaddelerin %100 doğallığını özel analizlerle tekrar test ediyoruz. 

20-) Yeşil ürün üretim ilkelerine sadık kalarak, atık yan ürün oluşumuna engel oluyoruz. Bu anlayışla Çevre Bakanlığı’nın ÇED görüşü konusunda kapsam dışı kalabiliyoruz.

21-) İnsanları, hayvanları ve doğayı seviyoruz. Sadece bugünü değil, yarını da düşünerek hareket ediyoruz. Çünkü çocuklarımıza ve tüm dünyaya yaşanabilir bir gelecek sunmanın en önemli sorumluluğumuz olduğunu biliyoruz.